yurtdışı eğitim yurtdışı eğitim kayıt yurtdışı eğitim bilgi
 
    Anasayfa      Sık Kullanılanlara Ekle      İletişim 
 
ingiltere dil okulları
ingiltere dil okulları İngiltere Dil Okulları
ingiltere dil kursu
ingiltere en iyi dil okulları İngilterenin En İyi Okulları
ingiltere en iyi dil kursu
ingiltere indirimli dil okulları İngiltere İndirimli Dil Okulları
ingiltere promosyonlu dil okulları
ingiltere dil okulu fiyatları İngiltere Dil Okulu Fiyatları
ingiltere dil kursu ücretleri
ingitlerede eğitim Neden İngiltere'de Eğitim ?
ingiltere dil okulları
ingiltere dil okulları Adım Adım İngiltere
ingiltere dil okulları
ingiltere vizesi İngiltere Vizesi
ingiltere vize danışmanlığı
ingilterede yaz okulları İngiltere Yaz Okulları
ingiltere yaz okulu
ingilterede konaklama İngilterede Konaklama
ingilterede konaklama
ingilterede hayat İngiltere Yaşam Masrafları
ingilterede hayat ve masraflar
ingiltere para birimi İngiltere Para Birimi
ingiltere para birimi
ingiltere banka hesabı İngilterede Banka Hesabı
ingilterede banka hesabı açmak
ingiltere fotoğrafları İngiltere Resimleri
inglterede banka hesabı açmak
ingiltere haritaları İngiltere Haritası
ingltere haritası
londra metro haritaları Londra Metro Haritası
ingltere haritası
ingiltere şehirleri İngiltere Şehirleri
ingiltere şehirleri karşılaştırması
ingiltere havaalanı İngiltere Havaalanları
ingiltere havaalanları
ingiltere türkiye konsolosluğu İngiltere Türk Konsolosluğu
ingiltere türkiye konsolosluğu
ingilterede türkiye temsilcilikleri İngiltere Türk Temsilcilikleri
ingiltere türkiye temsilcilikleri
ingiltere dil okulları İngilterede İklim
ingiltere dil okulları
ingiltere İngiltere Genel Bilgiler
ingiltere dil okulları
ingiltere dil okulları
ingiltere dil okulları Amerika'da Eğitim
ingiltere dil okulları
ingiltere dil okulları Malta'da Eğitim
ingiltere dil okulları
ingiltere dil okulları
 
amerika Amerika
almanya Almanya
avustralya Avustralya
belçika Belçika
fransa Fransa
güney afrika Güney Afrika
ingiltere İngiltere
irlanda İrlanda
italya İtalya
kanada Kanada
malta Malta
yeni zelenda Yeni Zelanda
   
ingiltere dil okulları
 
SocialTwist Tell-a-Friend
 
 
 
Anasayfa / İngiltere Havalanları

İngiltere Havaalanları


Bu bölümde:

London Heathrow Havaalanı - London Heathrow Havalimanı - London Heathrow Airport| More

Heatrow Havalimanı , dünyanın en işlek havaalanlarından biridir. Adeta Londra'nın dünyaya açılan kapısıdır. Dört adet terminali vardır. Londra merkezinin 24 km (15 mil) batısında yer alır. GMT (Nisan-Kasım arası GMT + 1) zaman dilimindedir.

Yol Bilgileri

Terminal 1 ve 3, Heathrow'un merkezinde birbirine yakındır. 4.kavşakta M4, 15. kavşakta M25 çıkışı vardır.

Terminal 4, Heathrow'un güney kesimindedir ve ayrı bir girişi vardır. 14.kavşakta M25 çıkışı vardır.

Terminal 5, Western Perimeter yolu üzerindedir, kendi ayrı girişi vardır ve M25 yolunun 14. kavşağından ulaşılır..

Toplu Taşıma

Tren: Heathrow Express, Londra merkez ile havaalanı arasında en hızlı ulaşım şeklidir. Her 15 dakikada bir sefer vardır ve Heathrow Central ve London Paddington arası 15 dakika sürer. Paddington istasyonu Hyde Park ve Oxford Street'e yakındır. Paddington'dan güney ve bati İngiltere'ye trenle geçebilir veya Londra metrosu District, Circle, Bakerloo ve Hammersmith & City hatlarına ulaşabilirsiniz. (web: www.heathrowexpress.co.uk).

Metro: Heathrow, Terminals 1 ve 3 içi bir, Terminal 4 ve Terminal 5'te de birer olmak üzere 3 Londra Metro İstasyonuna (Underground) sahiptir. Metro, yoğun saatlerde her beş dakikada bir, kalabalık olmayan zamanlarda her on dakikada bir sefer yapar.

Taksi: Taksi ile seyahat Londra çevresine erişim için en esnek yoldur. Günü 24 saati ve yılın 365 günü hizmet verirler. Merkeze ortalama yolculuk süresi yaklaşık 60 dakikdadır). Tüm taksiler nakit alırlar, bazıları ise kredi kartı kabul eder.

Yerel Otobüs: Geniş bir otobüs ağı,Heatrow çevresine ve batı Londra'ya ve Thames Valley'e erişim sağlar.. Geceleri, N97 otobüs servisi her yarım saatte bir Londra merkeze sefer yapar.

Yolcu Servisleri (Coach): National Express and diğer operatörler Heathrow'dan, 500'den fazla istasyona ulaşım sağlar. Hotel Express, Paddington istasyonundan bölgedeki otellere ulaşım sağlar.

Telefon : (0)870 000 0123 | Faks : (0)20 8745 4290
E-posta : lhr1feedback@baa.com | Web : http://www.heathrowairport.com
Havalimanı kodu LHR


London Gatwick Havaalanı - London Gatwick Havalimanı - London Gatwick Airport


Gatwick Havalimanı, Londra merkezinin 45 km (28 mil) güneyinde yer alır. İki terminali vardır. Gatwick Havalimanı, 9. kavşakta (Junction 9) M23 yoluna ve A23 London-Brighton yoluna direk bağlıdır. GMT (Nisan-Ekim arası GMT + 1) zaman dilimindedir.

Yol Bilgileri

London Gatwick, M23 karayoluna bağlıdır. Sürücüler 9. kavşakta ayrılarak işaretleri takip ederek havalimanına ulaşabilirler. London Gatwick'e ayrıca A23 London–Brighton Yolu'ndan da ulaşım mümkündür.

Havaalanına Ulaşım

Tren: Gatwick Express (web: www.gatwickexpress.co.uk), Londra merkezinden Gatwick havaalanına en hızlı varılan demiryolu servisidir. London Victoria istasyonundan her 15 dakikada bir sefer yapar ve Londra merkezden havalanına durmaksızın 30 dakikada varır.

Yolcu Servisleri (Coach): ingiltere'nin 400 den fazla şehir ve kasabasından Gatwick havaalanına hergün devamlı yolcu servisleri çalışır. Bunların çoğu Güney terminalin zeminindeki dış bahçeden hareket eder. Heathrow, Londra merkez, Bristol, Brighton, Birmingham, Oxford, Cambridge ve NorwichDirect 'e direk servisler mevcuttur.

Yerel Otobüsler : Otobüsler, Gatwick Havaalanı ile Crawley, Horley, Redhill and Horsham arasında direk sefer yapar. Gatwick'e ana seferler Fastway 10, Fastway 20, Route 7, Route 100, Gatwick Direct 200.

Telefon : (0)870 000 2468 | Faks : (0)20 8745 4290
E-posta : gatwick_feedback@baa.com | Web : www.gatwickairport.com
Havalimanı kodu : LGW


London City Havaalanı - London City Havalimanı - London City Airport


London City Havaalanı, İngiltere ve Avrupa'nın en önemli merkezlerine seferler olan, 30'u aşkın varış merkezi ile İngiltere'yi dünyaya bağlayan, aktif bir havalanıdır. Dünyadaki önemli olaylar için bir buluşma yeri olan ExCel London Sergi ve Kongre Merkezi'ne 1 milden daha az mesafede, Canary Wharf'a 3 mil, Londra şehir merkezine 6 mil mesafededir.

Yol Bilgileri:

London City Havalanı, Londra'nın yoğun trafiğinin dışında konumlanmıştır ve ulaşım kolaydır. Terminal girişi Hartmann Road, London E16 2PX üzerindedir.

Toplu Taşıma İle Ulaşım

Tren: Docklands Hafif Metrosu (Docklands Light Railway - DLR), doğu Londra'yı, Londra yeraltı metro ağına bağlayan, bir yerüstü hafif metro sistemidir. Docklands Hafif Metrosu(DLR) ile Canning Town ve Woolwich Arsenal'e 7 dakikada, Bank'e 22 dakikada, Poplar'a 14 dakikada ulaşabilirsiniz.

Yerel Otobüsler: 473 sefer nolu otobüsler, havaalanı ile Stratford, Silvertown, North Woolwich ve Prince Regent DLR istasyonu arasında, 474 sefer nolu otobüsler de Canning Town, North Woolwich ve Silvertown yoluyla East Beckton'a çalışır.

Taksi: Havaalanı Avrupa'daki en büyük taksi sirkülasyonuna sahip olmasıyla övünür. Taksiler, terminal binasının hemen dışında bekler. Taksi ile Londra'nın merkezine yaklaşık olarak yarım saatte varılabilir.

Telefon : (0)20 7646 0088 | Faks : (0)20 7511 1040
E-posta : mail@londoncityairport.com | Web : www.londoncityairport.com
Havalimanı kodu : LCY


London Stansted Havaalanı - London Stansted Havalimanı - London Stansted Airport


Londra Stansted Havaalanı, Londra merkezin 48 km (30 mil) kuzeydoğusunda, Essex'te, Uttlesford yerel hükümet bölgesindeki Stansted Mountfitchet'te konumlanmış, yılda yaklaşık 22.8 milyon yolcuya hizmet veren, Britanya'nın en işlek havaalanlarından biridir.

Yol Bilgileri:

Londra Stansted Havaalanı M11 karayolunun 8. kavşağı yakınında konumlanmıştır ve M25 otobanının 27. kavşağına yakın mesafededir. Londra yönünden veya Cambridge'ten 8. kavşağa yaklaşıldığında trafik işaretleri yardımı ile havalanına ulaşabirsiniz.

Toplu Taşıma

Tren: Stansted Express, her 15 dakikada bir kalkar ve Londra Liverpool caddesine 45 dakikada, Tottenham Hale'e 35 dakikada varır. Başka bir alternatifte, Lea Valley'den geçerek Stratfod'a giden National Express East Anglia trenleridir. Seyahat süresi 1 saattir. Tüm trenler Stansted Havaalanı tren istasyonundan kalkar. Liverpool Street, Stratford ve Tottenham Hale 'de Londra yeraltı metrosuna erişilebilir. Ayrıca saatte bir kalkan CrossCountry trenleri, Audley End, Cambridge, Ely, Peterborough, Leicester ve Birmingham'a seferler düzenler. Bu trenlerle yaklaşık olarak Cambridge'e 35 dakika, Leicester'a 2,5 saat, Birmingham'a 3 saat 25 dakikada ulaşabilirsiniz. İngiltere'deki genel tren seferleri ve tarifeleri ile ilgili, (0)8457 484950 numaralı telefondan bilgi edinebilirsiniz.

Taksi: İngiltere dışından +44 (0)1279 661 111 , İngiltere içinden 0800 747 737 numaralı telefonlarla taksi ayarlayabilirsiniz.

Yerel Otobüsler (Coach): Liverpool Street, Victoria, Stratford, Baker Street ve Kings Cross dahil, Stansted 'dan Londra'nın çeşitli bölgelerine sık seferleri olan ve hızlı ulaşım sağlayan otobüs seferleri vardır. Ekonomiktir. Terminalin karşısındaki istasyondan (airport coach station) kalkarlar.

Telefon : (0)870 000 0303 | Faks : (0)20 8745 4290
E-posta : stansted_feedback@baa.com | Web : www.stanstedairport.com
Havalimanı kodu : STN

Edinburgh Havaalanı - Edinburgh Havalimanı - Edinburgh Airport


Edinburgh Havaalanı, İskoçya'nın ana havaalanıdır ve 40'tan fazla havayolu şirketi ile yılda 9 milyon civarında yolcuya hizmet verir. Edinburgh şehir merkezinin yaklaşık 8 mil batısında yer alır . A8 Glasgow (Road) yolundan girilerek erişilebilir. M8 ve M9 otobanlarına yakındır. A8 havayolu bağlantısı junction the Gogar and Newbridge döner kavşağı arasındadır.

Toplu Taşıma

Edinburgh'un ana tren istasyonları rail stations, Waverley ve Haymarket, şehir merkezindedir. Tren:Havaalanından bu istasyonlara taksi veya otobüslerle ulaşabilirsiniz. Airlink 100 otobüsleri Waverley ve Haymarket istasyonlarına uğrar. Normal trafikte bu istasyonlara 25-30 dakikada ulaşabilirsiniz.

Taksi: Özel havaalanı taksileri ve "black cabs" olarak bilinen siyah taksilerle 25 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksiler terminal binasının doğu tarafından kalkar. Telefon: +44 (0)131 333 2255

Otobüs: Airlink 100 ekspres otobüsleri ile havaalanından Waverley Bridge'e, Princes Caddesi ve ana tren ve otobüs istasyonlarına ulaşabilirsiniz. Her 10 dakikada bir kalkar. Waverley Bridge'e 25 dakika sürer. Night bus N22 otobüsleri, havaalanından South Gyle yoluyla şehir merkezine ve 00:47 and 04:13 arasında Leith'deki Ocean Terminal'e her gece 30 dakikada bir sefer düzenler. Waverley Steps'e 28 dakika sürer. Ayrıca Service 35 olarak bilinen otobüsler, İskoçya Parlementosu ve Holyroodhouse Sarayı durakları dahil Ocean Terminal yönünden şehir merkezine gider. Pazartesiden Cumartesiye her 15 dakikada bir, akşamları ve pazarları ise her yarım saatte bir seferler vardır.

Telefon : (0)131 333 1000 | Faks : (0)131 344 3470
E-posta : edi_feedback@baa.com | Web : www.edinburghairport.com
Havalimanı kodu : EDI

Manchester Havaalanı - Manchester Havalimanı - Manchester Airport


Manchester Havaalanı, ülkenin ulaşım ağının merkezinde yer alır ve kuzey İngiltere için bir giriş noktasıdır. Üç adet terminali vardır. Havalimanı, Manchester şehir merkezinin 10 mil güneybatısındadır. M56 otoyolunun 5. kavşağı üzerindedir. M56 otoyolunu kullanarak Manchester Şehir merkezine 20 dakikada gidilebilir.

Toplu Taşıma

Tren: TransPennine Express ve Northern Rail trenleri ile, Sheffield, York, Newcastle, Leeds, Huddersfield, Bolton, Preston, Blackpool şehirlerine ve The Lake bölgesine 7 gün 24 saat sık seferler düzenlenir. Ayrıca, Chester, North Wales'a, Arriva Trains Wales trenleri çalışır. Sizin uzak noktalara ulaşımınızı hızlandırmak için havaalanından saatte 6 tren, şehir merkezindeki Manchester Piccadilly istasyonuna çalışır. Metrolink denilen tramway sistemi ile de Altrincham, Bury, Eccles hatları ile şehir merkezi arasında seferler vardır. Havaalanı yolcuları Metrolink ile Manchester Piccadilly'deki tren servisleri ve Metrolink ile Altrincham'deki 18 ve 18A Arriva otobüsleri ile aktarma yaparak istediklere yere ulaşabilirler.

Taksi: Private hire, Hackney Cabs, PCS Airport Transfers adında taksi hizmeti veren 3 seçenekten biri ile şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Otobüs: Manchester Havaalanından günün 24 saati Trafford Centre,Wythenshawe, Baguley, Sale, Stretford, Altrincham, Hale, Wythenshawe, Benchill, Sharston, Northenden gibi birçok merkeze seferler vardır. Otobüsler 1. Terminal International Arrivals'ın dışındaki otobüs durağına uğrar.

Yerel Otobüsler (Coach): Havaalanından şehire, şehirden havaalanına ekonomik şekilde ulaşmanın bir yoluda yerel otobüsleri kullanmaktır. İngiltere'nin en büyük coach servisi olan National Express, Birmingham, Liverpool, London, Edinburgh ve Glasgow'da olduğu gibi Manchester'da da hizmet verir.Telefon : (0)161 489 3000 | Faks : (0)161 489 3813
Web : www.manchesterairport.co.uk
Havalimanı kodu : MAN

| More


Bu sayfada en çok arananlar
ingiltere, ingiltere havaalanları, londra havaalanı, londra havaalanları, ingiltere havalimanları, london heathrow havaalanı, london gatwick havaalanı, london city havaalanı, london stansted havaalanı, edinburgh havaalanı, manchester havaalanı, glasgow prestwick airport, leeds bradford airport, national express airport, ingiltere şehirleri, ingiltere dil okulu, ingiltere dil okulları, ingilterede eğitim, ingilterede dil eğitimi, ingiltere para birimi, ingilterenin para birimi, ingiltere parası, ingiltere banka, ingiltere bankası, ingilterede banka hesabı açma, ingiltere banka hesabı açmak, ingiltere banka, ingilterede banka, ingiltere para,

yurtdışı eğitim
yurtdışı eğitim
yurtdışı eğitim
 
 
 
 

          Ä°ngiltere Dil Okulları

 

          Amerika Dil Okulları

 

          Kanada Dil Okulları

 

          Malta Dil Okulları

 

          Yurtdışı Eğitim Genel

       

          Pasaport / Vize Rehberi

 

          Sınavlara Hazırlık

 

          Ä°ngilizce

 

          Yenilikler

 

          Yenilikler

       

ANASAYFA, YURTDIŞI EĞİTİM, HAKKIMIZDA, İLETİŞİM, SİTE MAP, SİTE HARİTASI, İNSAN KAYNAKLARI, YASAL UYARI, BLOG
yurtdışı dil eğitimi
yurtdışı eğitim yurtdışı dil eğitimi
 
yurtdışı eğitim
replica hermes bags