yurtdışı eğitim yurtdışı eğitim kayıt yurtdışı eğitim bilgi
 
    Anasayfa      Sık Kullanılanlara Ekle      İletişim 
 
malta dil okulları
malta dil okulları Malta Dil Okulları
malta dil okulları
malta dil okulları Malta Dil Okulu Fiyatları
malta
malta dil okulu Neden Malta
malta dil okulları
malta dil okulları Adım Adım Malta
malta yaz okulları
malta yaz okulu Malta Yaz Okulu
malta dil okulları
malta dil okulları Malta'da İş İngilizcesi
malta dil okulları
malta dil okulları Malta Kısa Süreli Kurslar
malta dil okulları
malta dil okulları Malta Üniversitesi
malta dil okulları
malta dil okulları Malta Vizesi
malta dil okulları
malta dil okulları Malta'da Yaşam
malta dil okuları
malta dil okulları Malta Hakkında
malta dil okulu
Malta dil okulları
ingiltere dil okulları Amerika'da Eğitim
ingiltere dil okulları
ingiltere dil okulları İngiltere'de Eğitim
ingiltere dil okulları
malta dil okulları
 
amerika Amerika
almanya Almanya
avustralya Avustralya
belçika Belçika
fransa Fransa
güney afrika Güney Afrika
ingiltere İngiltere
irlanda İrlanda
italya İtalya
kanada Kanada
malta Malta
yeni zelenda Yeni Zelanda
   
malta dil okulları
 
SocialTwist Tell-a-Friend
 
 
 
Anasayfa / Malta Hakkında

Malta Hakkında


| More


Parlayan Güneş, Kristal Berraklığında Sular Ve Tarih Keşfedilmeyi Bekliyor...

Burası MALTA
Malta, "plaj tatili için gidilecek yer" sınıflandırılmasının çevrelediği sınırlara uymaz. Turistik bölgelerin görüntüleri bile başka yerlerde bulunan alışılmış görüntülerden farklıdır. Oteller ve pansiyonlar Malta ve Gozo ile doğal bir uyum içindedir. Bu nedenle gelen turistler de Malta halkının yaşamı ile kaynaşacaktır ve Malta'da arkadaş edinmenin başka yolu yoktur.
Malta'nın insanı teşvik eden ve cezbeden en önemli özelliği tarihinin bir hazine yuvası olmasıdır. Burada rastlayabileceğiniz ve insanlığın tüm tarihi geçmişini yansıtan arkeolojik kalıntıları, kültürel anıtları ve mimariyi Dünyanın çok az yerinde bulabilirsiniz.
Denilebilir ki; Ada dev bir açık hava müzesidir. Başkenti Valetta, kendi türünün tek örneği ve bir artistik mimari harikasıdır. Ziyaretçi her kösede gizli bir tarih ve kültürle karsılaşır, Malta için harika güzellikteki çok eski zamanlardan kalma doğal limanları Akdeniz'de ki gücünün bir anahtarı olmuştur.
Adalar direkt olarak Akdeniz'in kalbinde, Avrupa ve Afrika'nın arasında yer almaktadır. Malta'nın kontrolü demek, Akdeniz'in kontrolü demektir. Hiç şüphesiz Fenikeliler, Kartacalılar, Romalılar, Araplar, Normanlar, İspanyollar, St. John Şövalyeleri, Fransızlar ve adayı 1964'e kadar ellerinde bulunduran İngilizler, Malta özgürlüğünü ilan edinceye kadar kendi izlerini çağ boyunca bırakmışlardır.
Fenikelilerden çok önce Malta'da, kendilerine özgü din ve kültürleri olan prehistorik bir halk yaşamaktaydı. Bu insanlar Tanrıça - Toprak Ana - Astroth'a tapıyorlardı. O'nun onuru ve savaşçılığı adına dev taşları kullanarak çok etkileyici tapınaklar inşa etmişlerdi. Bu tapınakların kalıntıları hala görülmektedir. Yapılmış olan en eski tapınağın tarihi M.Ö 4000 yıllarına kadar dayanır. Bu eski zaman büyük tas mabetler eski Mısır'ın Piramitlerinden de eskidir ve simdi yeryüzünde ayakta durabilen en eski kutsal anıtlar olduklarına inanılmaktadır.
Bununla beraber, Malta üzerinde ki en büyük etkiyi hiç şüphesiz St. John emrindeki şövalyeler bırakmıştır. 1530'dan 1798'e kadar 250 yıl boyunca Malta adasının Efendileriydiler. St. John Örgütü 1080'de Kudüs'te kurulmuştu ve Kutsal Topraklara giden hasta ve yaralı yolcuların bakımına kendisini adamış bir kuruluştu.
Bu mütevazi amaçla başlayan Örgüt giderek büyüdü ve Kutsal Topraklara yapılan Haçlı Seferleri esnasında Kilisenin savaşan iki askeri kolundan biri haline geldi. İslam dininin gücü onların üzerine bir güçtü ve Kutsal Toprakları terk etmek zorunda kalarak Rodos'a yerleştiler. Zaman içinde buradan da Osmanlı Ordularınca çıkarıldılar. Malta, doğal limanlarıyla, onların filoları için bir üs hizmeti verecek ideal bir yerdi. Adaya geldikten sonra Şövalyeler, devamlı olarak korsanların hücumuna uğraması yüzünden harap olan Arap istihkamlarını restore etmeye başladılar. 1565'de Şövalyeler, Osmanlı kuşatmasına karşı savaştılar. Bu kuşatma bugün hala Maltalıların belleğinde yasayan bir anıdır.
Bu zaferden sonra Şövalyeler artık Avrupa'nın kahramanlarıydı. Malta'yı ele geçirilmez bir kale yapmak üzere inanılmaz derecede para, adaya akıtıldı. Böylece Valetta inşa edildi. Kurulu düzeni ve Avrupa'nın Güney sinirini ileriki bir tarihte gelebilecek her hangi bir saldırıya karşı korumak üzere güçlü kaleler inşa edildi.
Ticaret, sanat ve bilim canlandı. Muhteşem saraylar ve kültürel yapılar inşa edildi ki bunların bir çoğu günümüzde hala ayaktadır.
Malta tarihi üzerine yapılan herhangi bir araştırma da Mdina'dan "Citta Nobile" yada "Sessiz Şehir" olarak bahsetmeden geçilemez. Mdina adanın kalbinde yer almıştır.
Mdina, Şövalyelerin gelmesinden önce Malta adasının Başkenti olarak kuvvetlendirilmişti ve Fenike orijinliydi.
Şehir, bu çepeçevre güçlü duvarlar içinde olup Adanın merkezinde ki sarp bir tepenin üzerine kuruludur.
Burada yüz yıllar boyu Adanın asil aileleri yerleşmişlerdir ve hala da yaşamaktadırlar. Bu "Sessiz Şehir" bir kraliyet sessizliği ve bir barış atmosferi içindedir. Ziyaretçi bos yere bir dükkan veya bir açık Pazar arayacaktır. Burada görebileceğiniz yegane ticari canlılık, şehir duvarları üzerinde kurulmuş ve muhteşem bir deniz manzarasına sahip 2 lokanta ve bir kahvehanedir.
Benzer şekilde gururlu ve majestik Victoria Sitedali, Gozo adasında kurulu bir başşehir, korsanların hücumunda halkın sığınacağı bir yerdi. Gozo, çiftçilerin ve balıkçıların hakim olduğu bir adadır. Rahatlık, sükunet arayanlar yenilenen bir çiftlik evi veya bir yel değirmeninde geceleyebileceği bu yere mutlaka ziyarette bulunmalıdır.
Maltalıların yaşamının her anına nüfuz eden Malta adasının temel niteliğini belirleyen en önemli özellik, Malta insanin içten dostluğudur. Bu dostluk, otelden çarşıya, şehirden en küçük balıkçı köyüne kadar her yerde vardır. Bu gerçek dostluk, Maltalıların birbirleri ile ve Malta'yı ziyaret eden yabancılarla aralarındaki ilişkilerin temelini oluşturur. Hiç kuşkusuz bu özelliği Malta'nın ziyaretçiler için huzurlu ve rahat bir yer olmasını sağlamaktadır.
Daha detaylı bilgi için aşağıdaki siteleri ziyaret edebilirsiniz..

www.maltavista.net
www.mta.com.mt
www.visitmalta.com

| More


Bu sayfada en çok arananlar
malta da, malta hakkinda, malta sss, malta sık sorulan sorular, malta tel, malta telefon, malta türkiye, malta para, malta ders, malta okul, üniversite, okul, malta ingilizce, maltada kurs, maltada kış kursları, maltada ingilizce, maltada eğitim, ingilizce, dil ve, malta dil kursu, malta ingilizce dil eğitimi, maltada çalışanlar için kurs, malta dil okulu, malta, dil okulları, malta ingilizce, malta eğitim , malta dil eğitimi, malta vize, okul eğitim, malta dil, malta hakkında, malta yaz okulu, malta resimleri, dil kurs, maltada ingilizce, istanbul dil, dil ingilizce, pasaport , pasaport işlemleri , pasaport ücretleri , pasaport için gerekli evraklar , pasaport harcı, vize, yeşil pasaport
 
yurtdışı eğitim
yurtdışı eğitim
yurtdışı eğitim
 
 
 
 

          Ä°ngiltere Dil Okulları

 

          Amerika Dil Okulları

 

          Kanada Dil Okulları

 

          Malta Dil Okulları

 

          Yurtdışı Eğitim Genel

       

          Pasaport / Vize Rehberi

 

          Sınavlara Hazırlık

 

          Ä°ngilizce

 

          Yenilikler

 

          Yenilikler

       

ANASAYFA, YURTDIŞI EĞİTİM, HAKKIMIZDA, İLETİŞİM, SİTE MAP, SİTE HARİTASI, İNSAN KAYNAKLARI, YASAL UYARI, BLOG
yurtdışı dil eğitimi
yurtdışı eğitim yurtdışı dil eğitimi
 
yurtdışı eğitim
replica hermes bags