yurtdışı eğitim yurtdışı eğitim yurtdışı eğitim
 
    Anasayfa      Sık Kullanılanlara Ekle      İletişim 
 
Yurtdışı Eğitim
ingiltere dil okulları İngiltere Dil Okulları
ingiltere dil kursu
ingiltere en iyi dil okulları İngilterenin En İyi Okulları
ingiltere en iyi dil kursu
ingiltere indirimli dil okulları İngiltere İndirimli Dil Okulları
ingiltere promosyonlu dil okulları
ingiltere dil okulu fiyatları İngiltere Dil Okulu Fiyatları
ingiltere dil kursu ücretleri
ingitlerede eğitim Neden İngiltere'de Eğitim ?
ingiltere dil okulları
ingiltere dil okulları Adım Adım İngiltere
ingiltere dil okulları
ingiltere vizesi İngiltere Öğrenci Vizesi
ingiltere vize danışmanlığı
ingilterede yaz okulları İngiltere Yaz Okulları
ingiltere yaz okulu
ingilterede konaklama İngilterede Konaklama
ingilterede konaklama
ingilterede hayat İngiltere Yaşam Masrafları
ingilterede hayat ve masraflar
ingiltere para birimi İngiltere Para Birimi
ingiltere para birimi
ingiltere banka hesabı İngilterede Banka Hesabı
ingilterede banka hesabı açmak
ingiltere fotoğrafları İngiltere Resimleri
inglterede banka hesabı açmak
ingiltere haritaları İngiltere Haritası
ingltere haritası
londra metro haritaları Londra Metro Haritası
ingltere haritası
ingiltere şehirleri İngiltere Şehirleri
ingiltere şehirleri karşılaştırması
ingiltere havaalanı İngiltere Havaalanları
ingiltere havaalanları
ingiltere türkiye konsolosluğu İngiltere Türk Konsolosluğu
ingiltere türkiye konsolosluğu
ingilterede türkiye temsilcilikleri İngiltere Türk Temsilcilikleri
ingiltere türkiye temsilcilikleri
ingiltere dil okulları İngilterede İklim
ingiltere dil okulları
ingiltere İngiltere Genel Bilgiler
yurtdışı eğitim
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika Dil Okulları
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika'nın En İyi Okulları
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika İndirimli Dil Okulları
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika Dil Okulu Fiyatları
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika Öğrenci Vizesi
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika Şehirleri Eyaletleri
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika Genel Bilgiler
amerika dil okulları
Yurtdışı Eğitim
malta dil okulları Malta Dil Okulları
malta dil okulu
malta dil okulu Malta Dil Okulu Fiyatları
malta dil okulu
malta dil okulu Neden Malta'da Eğitim ?
malta
malta dil okulları Adım Adım Malta
malta
malta yaz okulu Malta Yaz Okulu
malta dil kursu
malta dil okulları Maltada İş İngilizcesi
malta
malta dil okulları Malta Kısa Süreli Kurslar
malta
malta dil okulları Malta Üniversitesi
malta
malta dil okulları Malta Vizesi
malta
malta dil okulları Maltada Yaşam
malta
malta dil okulları Malta Hakkında
malta
yurtdışı eğitim
 
 
SocialTwist Tell-a-Friend
 
 
amerika Amerika
almanya Almanya
avustralya Avustralya
belçika Belçika
fransa Fransa
güney afrika Güney Afrika
ingiltere İngiltere
irlanda İrlanda
italya İtalya
kanada Kanada
malta Malta
yeni zelenda Yeni Zelanda
   
 
 
 
Anasayfa / Bilgi Bankası / Work and Travel Amerika'ya Giriş

WORK AND TRAVEL AMERİKA'YA GİRİŞ


İşiniz var ve yolculuk için hazırlanıyorsunuz programın dökümanlarının ve formlarının önemini anlamanız gerekmektedir. Work & Travel Programıyla sorunsuz bir şekilde A.B.D'ye girmeniz için aşağıdaki belgeleri Göçmenlik memuruna göstermeniz gerekmektedir.

İşiniz var ve yolculuk için hazırlanıyorsunuz programın dökümanlarının ve formlarının önemini anlamanız gerekmektedir. Work & Travel Programıyla sorunsuz bir şekilde A.B.D'ye girmeniz için aşağıdaki belgeleri Göçmenlik memuruna göstermeniz gerekmektedir.

1)DS-2019 FORMU

Değişim Ziyaretçisi Programı farklı ülkelerde değişik isimlerle bilinmektedir. Resmi olarak "Exchange Visitor Program" olarak adlandırılmaktadır. Programa kabul edilmeniz üzerine Sponsor firma tarafından DS-2019 formu basılmaktadır. DS-2019 formu "Exchange Visitor" (J-1) statüsü için uygunluk sertifikasıdır. Programın amacı ve hangi tarihler arasında çalışmanıza izin verileceği DS-2019 formunda belirtilmektedir. DS-2019 formu olmadan vize başvurusunda bulunamazsınız ve A.B.D'ye giremezsiniz.

2)Pasaport ve J-1 Vİzesi

J-1 vizesi için başvuruda bulunurken DS-2019 formunu, pasaportunuzu ve vize başvuru formunuzu yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. J-1 vizesi için başvuruda bulunurken ve A.B.D'ye girerken minimum 475$ olduğunu ispatlamanız gerekmektedir. Vizeye başvurmadan önce randevu almanız gerekmektedir ve bir süre beklemeniz gerekebilir. Mümkün olduğunca erken vizeye başvurmanız önemlidir. Ülkenizden ayrılmadan J-1 vizesi için başvuruda bulunmanız gerekmektedir, A.B.D'de bu vizeye başvuramazsınız. Vize görüşmesinden sonra vize talebiniz kabul edilirse pasaportunuza vizeniz basılır. J-1 vizesi ve DS-2019 formu Work & Travel USA katılımcısı olarak ABD'ye girmenizi sağlar. J-1 vizeniz 4 ay için geçerlidir ve hiç bir durumda uzatılamaz.

DS-2019 formu, pasaportunuz ve J-1 vizenizin A.B.D'ye girerken yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu dokümanların ikişer adet fotokopisini çekiniz. Belgelerin birer kopyasını ülkenizde bırakınız, diğerlerini orijinallerinden ayrı olarak bagajınıza koyunuz. J-1 vizenizde ne yazdığından bağımsız olarak DS- 2019 formunda yer alan başlama tarihinden en fazla iki hafta önce ABD'ye girebileceğinizi unutmayınız.NOT:

Vize konularında ülkenizdeki elçilik son kararı verir. Work & Travel USA Programına kabul edilmeniz kesinlikle vize alacağınızı garantilemez. Aynı zamanda hakkınızda iki yıl kuralının "Two Year Residency Requirement" uygulanabileceğinizi unutmayınız. Work & Travel USA programına katıldıktan sonra ülkenize dönüp en az iki yıl kalmanız gerekmektedir. Ülkenizde bulunan ABD elçiliklerinden konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

GÖÇMENLİK PROSEDÜRLERİ:

ABD'de bir misafir olarak göçmenlik bürosu memuruna yardımcı olmanız ve bütün soruları doğru ve açık bir şekilde cevaplamanız önemlidir. Memur ziyaretinizle ilgili bazı detayları sorabilir. Aşağıdaki belgeleri memura göstermeniz gerekmektedir.

ABD'YE GİRME PROSEDÜRÜ

1. DS-2019 FORMUNU, PASAPORTUNUZU VE J-1 VİZENİZİ SUNUNUZ:

ABD'ye vardığınızda giriş noktasında bulunan memura pasaportunuzla birlikte J-1 vizesini ve DS-2019 formunu gösteriniz.
Memur DS-2019 formunun kopyasını alır ve diğerini size geri verir. Bu belgeleri yolculuğunuz boyunca yanınızda taşıyınız, bagajınıza koymayınız.

2. FONLARINIZI KANITLAMAK:

İşini ayarlayan öğrenciler A.B.D'ye girerken minumum 475$ olduğunu ispatlamaları gerekmektedir.(Seyahat çeki önerilmektedir. Banka hesap belgesi kabul edilmemektedir.)

3. I-94 KARTINIZI GÖSTERİNİZ:

ABD'ye gelirken uçakta I-94 kartı dağıtılacaktır. Uçakta I-94 formunu nasıl dolduracağınız açıklanacaktır.

NOT: Yeşil vize formunu doldurmamalısınız.

I-94 formunun bir kopyası pasaportunuza zımbalanacaktır ve diğer kopya Göçmenlik tarafından giriş kaydı olarak tutulacaktır.

NOT: I-94 veya DS-2019 formundaki kırmızı damgada "J-1" ve "D/S" yazabilir."D/S" bu statüde kalış sürenizi ve ABD'de en fazla 4 ay çalışma hakkınızın bulunduğunu ifade eder. INS kanuni çalışma süreniz bittikten sonra 30 güne kadar ABD'de turist olarak gezme hakkı tanımaktadır.

Bazı istisnai durumlarda I-94 kartında "D/S" ifadesi yerine bir tarih bulunabilir. Bu durumda ABD'yi bu tarihten önce terketmeniz gerekmektedir.

Lütfen I-94 kartında bulunan numaranın tamamını okuyabildiğinizden emin olunuz, çünkü bu sosyal güvenlik başvurusu için çok önemlidir.

INS masasını terk etmeden önce I-94 kartını kontrol ediniz kartın yırtık olmadığından ve üst sol köşedeki numaranın okunabilir olduğundan emin olunuz. Siz ABD'den ayrılınca, I-94 formunuz alınır ve INS'a gönderilir. Bu sizin ülkeyi izin verilen kalış süresinin sonunda terk ettiğinizin kaydıdır.

Her zaman yolculuk yaparken bütün belgeleri yanınızda taşıyınız.

Yukarıda yer alan prosedürlere göre ABD'ye girdiğinizde J-1 statünüz başlayacaktır.

KATILIMCININ TAKİBİ - SEVIS

J-1 katılımcısı olarak A.B.D'ye girdiğinizde INS tarafından otomatik olarak mecburi katılımcı takip sistemi olan SEVIS vasıtasıyla takip edilirsiniz.
A.B.D'ye ulaştıktan sonra 20 gün içinde Sponsor firmaya kaldığınız ev adresini bildirmeniz gerekmektedir. Adres ile ilgili daha sonraki değişiklikler 10 gün içinde Sponsor firmaya bildirilmelidir.
A.B.D'nin söz konusu takip sitemine uymamanız durumunda programınız sona erdirilebilir ve ülkenize dönmek zorunda kalabilirsiniz.

30 GÜN KURALI

DS-2019 formunda belirtilen bitiş tarihinden sonra 30 gün daha ABD'de kalmanıza izin verilmiştir. Çalışmanıza sizin verilen son tarih DS-2019 formunda yazılıdır. Bu tarihte çalışmayı bırakmanız gerekmektedir. Fakat 30 gün daha gezmek amacıyla ABD'de kalabilirsiniz. Bununla birlikte eğer ABD'yi bu 30 gün içinde terk ederseniz, belgelerinizde belirtilen tarih sona erdiğinden dolayı bir daha A.B.D'ye girmenize izin verilmeyebilir. Lütfen bu durumun Meksika ve Kanada'yı da içerdiğini unutmayınız.

30 gün periyodundan sonra A.B.D'de kalmaya devam eden katılımcılar(geçerli belgelere sahip olmadan kalanlar) tutuklanmaya veya sınır dışı edilmeye maruz kalabilirler. Buna ek olarak göçmenlik kanunlarını çiğneyenler ileride alacakları herhangi bir A.B.D vizesini de tehlikeye atmış olurlar.

BAGAJLARIN ALINMASI

A.B.D göçmenlik kontrolünden geçtikten sonra, bagaj teslim alanına gideceksiniz. Uçuş numaranız için elektronik tabelaları kontrol ediniz. Eğer Immıgration'da çok fazla beklediyseniz, bagajlarınız geçmiş olabilir ve bagaj alanındaki yerde bulunabilir. Bagajlarınızı alınca Gümrük(Customs) bölümüne gidiniz ve pasaportunuzu göstererek, birkaç soruya cevap vereceksiniz ve ayrılırken gümrük bildirim formunu teslim edeceksiniz.

Eğer bagajınız kayıpsa veya zarar görmüşse, bunu hemen havayoluna bildiriniz ve "Property Irregularity Report" alınız buna sigorta amacıyla ihtiyacınız olacaktır. Eğer A.B.D'de nerede ikame edeceğinizi biliyorsanız bu adresi veya işvereninizin adresini veriniz böylece bagajlarınız size ulaştırabilir.

GÜMRÜK PROSEDÜRÜ

* Bagajınızı aldıktan sonra Gümrük(Customs) geçiyorsunuz

* Bütün reçeteli ilaçların işaretlendiğinden emin olunuz

* Peynir ve meyve gibi dayanıksız yiyecekler taşımayınız

* 100$'lık hediye, 200 sigara, 50 puro veya 2 kg tütün gümrüksüz(duty-free) hakkınız var

* Eğer alkol getiriyorsanız 21 yaşından büyük olmanız gerekmektedir

Eğer başka herhangi bir bilgiye ihtiyacınız varsa aşağıdaki web sitelerini ziyaret ediniz:

www.ins.gov
www.customs.govBu sayfada en çok arananlar
Lacivert Pasaport, Yeşil Pasaport, Hizmet Pasaportu, Diplomatik Pasaport, Kırmızı Pasaport, Gemi Adamı Cüzdanı, Protokol Yazısı, Harçsız Pasaport, Yurtdışı Çıkış Harcı, toefl, ielts, gre, gmat, sat, lsat, mcat, usmle, toeic, work and travel nedir, work and travel avantajları, work and travel maliyeti, work and travel Resimleri, work and travel Kuralları Ve Şartları, Work And Travel Alaska, Amerikan Konsolosluğu, Pasaport Ve J-1 Vizesi, Amerikaya Giriş, Amerikaya Yolculuk, Formlar Ve Dökümanlar, Vergiler - Taxback, Sosyal Güvenlik Numarası, Banka Hesabı Açma, Nasıl İş Bulunabilir, Sıkça Sorulan Sorular, Amerika, Almanya, Avustralya, Belçika, Fransa, Güney Afrika, İngiltere, İrlanda, İtalya, Kanada, Malta, Yeni Zelanda, Malta Vizesi, İngiltere Vizesi, Amerika Vizesi, Almanya Vizesi, Avustralya Vizesi, Fransa Vizesi, Güney Afrika Vizesi, İrlanda Vizesi, İtalya Vizesi, Yeni Zelanda Vizesi, T.C. Konsoloslukları, pasaport , pasaport işlemleri , pasaport ücretleri , pasaport için gerekli evraklar , pasaport harcı, vize, yeşil pasaport
 

insan kaynakları

yurtdışı eğitim

yurtdışı eğitim

yurtdışı eğitim
 
 
 
 

          Ä°ngiltere Dil Okulları

 

          Amerika Dil Okulları

 

          Kanada Dil Okulları

 

          Malta Dil Okulları

 

          Yurtdışı Eğitim Genel

       

          Pasaport / Vize Rehberi

 

          Sınavlara Hazırlık

 

          Ä°ngilizce

 

          Yenilikler

 

          Yenilikler

       

ANASAYFA, YURTDIŞI EĞİTİM, HAKKIMIZDA, İLETİŞİM, SİTE MAP, SİTE HARİTASI, İNSAN KAYNAKLARI, YASAL UYARI, BLOG
yurtdışı dil eğitimi
yurtdışı eğitim yurtdışı dil eğitimi
 
yurtdışı eğitim
replica hermes bags