yurtdışı eğitim yurtdışı eğitim yurtdışı eğitim
 
    Anasayfa      Sık Kullanılanlara Ekle      İletişim 
 
Yurtdışı Eğitim
ingiltere dil okulları İngiltere Dil Okulları
ingiltere dil kursu
ingiltere en iyi dil okulları İngilterenin En İyi Okulları
ingiltere en iyi dil kursu
ingiltere indirimli dil okulları İngiltere İndirimli Dil Okulları
ingiltere promosyonlu dil okulları
ingiltere dil okulu fiyatları İngiltere Dil Okulu Fiyatları
ingiltere dil kursu ücretleri
ingitlerede eğitim Neden İngiltere'de Eğitim ?
ingiltere dil okulları
ingiltere dil okulları Adım Adım İngiltere
ingiltere dil okulları
ingiltere vizesi İngiltere Öğrenci Vizesi
ingiltere vize danışmanlığı
ingilterede yaz okulları İngiltere Yaz Okulları
ingiltere yaz okulu
ingilterede konaklama İngilterede Konaklama
ingilterede konaklama
ingilterede hayat İngiltere Yaşam Masrafları
ingilterede hayat ve masraflar
ingiltere para birimi İngiltere Para Birimi
ingiltere para birimi
ingiltere banka hesabı İngilterede Banka Hesabı
ingilterede banka hesabı açmak
ingiltere fotoğrafları İngiltere Resimleri
inglterede banka hesabı açmak
ingiltere haritaları İngiltere Haritası
ingltere haritası
londra metro haritaları Londra Metro Haritası
ingltere haritası
ingiltere şehirleri İngiltere Şehirleri
ingiltere şehirleri karşılaştırması
ingiltere havaalanı İngiltere Havaalanları
ingiltere havaalanları
ingiltere türkiye konsolosluğu İngiltere Türk Konsolosluğu
ingiltere türkiye konsolosluğu
ingilterede türkiye temsilcilikleri İngiltere Türk Temsilcilikleri
ingiltere türkiye temsilcilikleri
ingiltere dil okulları İngilterede İklim
ingiltere dil okulları
ingiltere İngiltere Genel Bilgiler
yurtdışı eğitim
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika Dil Okulları
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika'nın En İyi Okulları
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika İndirimli Dil Okulları
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika Dil Okulu Fiyatları
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika Öğrenci Vizesi
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika Şehirleri Eyaletleri
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika Genel Bilgiler
amerika dil okulları
Yurtdışı Eğitim
malta dil okulları Malta Dil Okulları
malta dil okulu
malta dil okulu Malta Dil Okulu Fiyatları
malta dil okulu
malta dil okulu Neden Malta'da Eğitim ?
malta
malta dil okulları Adım Adım Malta
malta
malta yaz okulu Malta Yaz Okulu
malta dil kursu
malta dil okulları Maltada İş İngilizcesi
malta
malta dil okulları Malta Kısa Süreli Kurslar
malta
malta dil okulları Malta Üniversitesi
malta
malta dil okulları Malta Vizesi
malta
malta dil okulları Maltada Yaşam
malta
malta dil okulları Malta Hakkında
malta
yurtdışı eğitim
 
 
SocialTwist Tell-a-Friend
 
 
amerika Amerika
almanya Almanya
avustralya Avustralya
belçika Belçika
fransa Fransa
güney afrika Güney Afrika
ingiltere İngiltere
irlanda İrlanda
italya İtalya
kanada Kanada
malta Malta
yeni zelenda Yeni Zelanda
   
 
 
 
Anasayfa / Bilgi Bankası / Work and Travel Formlar Ve Dökümanlar

WORK AND TRAVEL FORMLAR VE DÖKÜMANLAR


ABD'ye girdikten sonra hemen Sosyal Güvenlik Numarasına başvurmanız gerekmektedir aksi takdirde ABD'de yasal olarak çalışamazsınız. Sosyal Güvenlik Numaranız hükümet tarafından vergi ödemelerinizin takibi için kullanılır ve kimlik için önemli bir formdur. ABD'deki oryantasyona katıldıktan sonra en yakın Sosyal Güvenlik Ofisine yönlendirilirsiniz. Ya da çalışacağınız yere ulaştıktan hemen sonra kart için başvurabilirsiniz. En yakın Sosyal Güvenlik Ofisi için, telefon defterinden "Sosyal Güvenlik İdaresi"ne (Social Security Administration) bakınız, ücretsiz olarak 1-8000-772-1213 ü arayınız veya Sosyal Güvenlik web sitesini ziyaret ediniz:

www.ssa.gov

SOSYAL GÜVENLİK KARTINA NASIL BAŞVURACAKSINIZ ?

Sosyal güvenlik kartına başvurmak için aşağıda belirtilenleri yanınıza alınız ve en yakın Sosyal Güvenlik Ofisine giderek başvuru formunu doldurunuz:

· "Dear Social Security Officier" mektubu,

· "Dear Employer" sponsorluk mektubu,

· DS-2019 formu

· J-1 vizesiyle birlikte Pasaportunuz ve I-94 kartınız.NOT:

Eğer pasaportunuzu son bir yıl içersinde çıkardıysanız, Sosyal Güvenlik Memuruna yaşınızı ispatlamak için başka bir resmi belge(doğum sertifikası, fotoğraflı ehliyet vb.) daha getiriniz. Formu doğru doldurduğunuzdan emin olunuz, aksi takdirde işleminizin sonuçlanması haftalar alabilir ve bu sürede işvereniniz size ödeme yapamaz.

Sosyal Güvenlik başvurunuzda aşağıdaki adreslerden birini kullanınız:

* ABD'deki yeni ev veya apartman adresiniz

* İşveren veya arkadaş veya akrabalarınızın adresi, veya

* Sponsor firmanın adresi

NOT:

Güvenlik başvuru formuna hangi adresi yazarsanız kart o adrese postalanacaktır, bundan dolayı adresin doğru olduğundan emin olunuz. Bir kere kart için başvuruda bulunduktan sonra adresi değiştirmeniz mümkün değildir.

SOSYAL GÜVENLİKLE İLGİLİ ÖNEMLİ GÜNCEL BİLGİLER

Devlet kurallarındaki değişiklikten dolayı,J-1 ziyaretçilerinin normal başvuru prosedürünün parçası olarak, Sosyal Güvenlik sosyal güvenlik kartı basmadan veya sosyal güvenlik numarası vermeden önce J-1 vizesine sahip kişinin statüsünün INS'in sistemi aracılığıyla onaylanmasını istemektedir. Bu durum katılımcıların sosyal güvenlik kartını almalarının daha uzun süreceği anlamına gelmektedir, başvurulan şehre bağlı olarak 4 haftadan 3 aya kadar bir süre alabilir. ABD'de New York, Boston, Miami ve Washington gibi büyük şehirlerde çalışmayı düşünen katılımcılar Sosyal Güvenlik Numaralarını almak için daha uzun süre bekleyebilirler. Bu süreci mümkün olduğunca kısaltmak için aşağıdaki önerileri takip ediniz:

* Oryantasyondan sonra çalışacağınız ve yolculuk yapacağınız yeri biliyorsanız, gideceğiniz yerdeki Sosyal Güvenlik Ofisine başvurmak sizin için daha kolay olabilir. Eğer çalışacağınız yere yakın bir ofis olup olmadığını bilmiyorsanız işvereninizle veya Sosyal Güvenlikle irtibata geçiniz: 1-800-772-1213 veya "www.ssa.gov." websitesini ziyaret ediniz.

* Sosyal GÜvenlik için başvurduğunuzda, Sosyal Güvenlik memuruna dokümanlarınız onaylarken "a notice acknowledging your application" ya da "a copy of the uncertitified Social Security application" için sormayı hatırlayınız. Çünkü katılımcıların ABD'de çalışmalarına karta başvurdukdan hemen sonra izin veriliyor, bu iki dokümandan birini Sosyal Güvenlik Numarasına başvurduğunuzu kanıtlamak için kullanabilirsiniz.

* Başvururken, Sosyal Güvenlikten başvurunuzu değerlendirir değerlendirmez numaranızı size bildirmelerini rica ediniz. Bunun yapılabilmesi için ileride size ulaşılabilecek bir telefon numarasını memura vermelisiniz. Böylece bu numaradan sizi arayabilirler. Eğer telefon numaranızın ne olacağını bilmiyorsanız, 1-800-772-1213 nolu telefondan Sosyal Güvenliği arayarak kart size postalanmadan önce numaranızı öğrenebilirsiniz.

* Sponsor firma size bir avukattan "Legal Opinion" mektubu sağlayabilir. Bu doküman işvereninize Sosyal Güvenlik Numarası almadan önce çalışabileceğinizle ilgili detayları içerir. İşvereniniz bu numara olmadan sizi çalıştırma konusunda tereddütlü ise bu mektubu gösteriniz daha fazla yardım için bizimle irtibata geçiniz.

Kart için başvurduktan yaklaşık olarak 7-10 iş günü sonra başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için Sosyal Güvenlik İdaresine 1-800-772-1213 nolu telefonu arayarak ücretsiz ulaşabilirsiniz. Eğer Sosyal Güvenlik Numaranız belli olduysa bu size o an telefonda bildirilir. Sadece bu numarayla çalışmak yasaldır işvereninize kartın işleminin devam ettiğini ve kısa bir süre içinde geleceğini bildiriniz.

Eğer Sosyal Güvenlik Numarasına başvururken problemle karşılaşırsanız Sponsor firma ile irtibata geçiniz.

Eğer Sosyal Güvenlik'de sizin başvurunuzla ilgili kayıt yoksa, en yakın Sosyal Güvenlik Ofisinden tekrar başvurmanız gerekiyor.

Sosyal Güvenlik İdaresi bir devlet acentesidir, Sponsor firma ile bağlantılı değildir. Sponsor firma başvuruların durumuyla ilgili bilgi alma yetkisi yoktur.

Eğer ücretinizi aldıktan sonra ancak numaranızı almadan işyerini terk ederseniz, numaranızı ayrıldığınız işverene bildirmeniz gerekmektedir. Vergi dönüşü için kartınızı ülkenize götürünüz.

NOT: Work & Travel USA Programı US Department of State tarafından idare edilmektedir, bütün devlet kanunlarına tabidir ve kurallar ilan edilmeden değişebilir. Burada bahsedilen kurallar şu an geçerli olanlardır ve siz bu programa katıldığınızda değişebilir. Güncellenmiş bilgiler için bölgenizde bulunan Sponsor firma ofisi, temsilcisi veya ana ofisiyle irtibata geçiniz. Buna ek olarak aşağıdaki web sitesinden son değişiklikleri takip edebilirsiniz.

I-9 İŞ UYGUNLUK ONAYLAMA FORMU

İşe başlamadan önce, kanuni olarak çalışmanızı ispatlamak için işvereniniz sizden I-9 İş Uygunluk Onaylama Formunu doldurmanızı ister.Bu sayfada en çok arananlar
Lacivert Pasaport, Yeşil Pasaport, Hizmet Pasaportu, Diplomatik Pasaport, Kırmızı Pasaport, Gemi Adamı Cüzdanı, Protokol Yazısı, Harçsız Pasaport, Yurtdışı Çıkış Harcı, toefl, ielts, gre, gmat, sat, lsat, mcat, usmle, toeic, work and travel nedir, work and travel avantajları, work and travel maliyeti, work and travel Resimleri, work and travel Kuralları Ve Şartları, Work And Travel Alaska, Amerikan Konsolosluğu, Pasaport Ve J-1 Vizesi, Amerikaya Giriş, Amerikaya Yolculuk, Formlar Ve Dökümanlar, Vergiler - Taxback, Sosyal Güvenlik Numarası, Banka Hesabı Açma, Nasıl İş Bulunabilir, Sıkça Sorulan Sorular, Amerika, Almanya, Avustralya, Belçika, Fransa, Güney Afrika, İngiltere, İrlanda, İtalya, Kanada, Malta, Yeni Zelanda, Malta Vizesi, İngiltere Vizesi, Amerika Vizesi, Almanya Vizesi, Avustralya Vizesi, Fransa Vizesi, Güney Afrika Vizesi, İrlanda Vizesi, İtalya Vizesi, Yeni Zelanda Vizesi, T.C. Konsoloslukları, pasaport , pasaport işlemleri , pasaport ücretleri , pasaport için gerekli evraklar , pasaport harcı, vize, yeşil pasaport
 

insan kaynakları

yurtdışı eğitim

yurtdışı eğitim

yurtdışı eğitim
 
 
 
 

          Ä°ngiltere Dil Okulları

 

          Amerika Dil Okulları

 

          Kanada Dil Okulları

 

          Malta Dil Okulları

 

          Yurtdışı Eğitim Genel

       

          Pasaport / Vize Rehberi

 

          Sınavlara Hazırlık

 

          Ä°ngilizce

 

          Yenilikler

 

          Yenilikler

       

ANASAYFA, YURTDIŞI EĞİTİM, HAKKIMIZDA, İLETİŞİM, SİTE MAP, SİTE HARİTASI, İNSAN KAYNAKLARI, YASAL UYARI, BLOG
yurtdışı dil eğitimi
yurtdışı eğitim yurtdışı dil eğitimi
 
yurtdışı eğitim
replica hermes bags