yurtdışı eğitim yurtdışı eğitim kayıt yurtdışı eğitim bilgi
 
    Anasayfa      Sık Kullanılanlara Ekle      İletişim 
 
Yurtdışı Eğitim
ingiltere dil okulları İngiltere Dil Okulları
ingiltere dil kursu
ingiltere en iyi dil okulları İngilterenin En İyi Okulları
ingiltere en iyi dil kursu
ingiltere indirimli dil okulları İngiltere İndirimli Dil Okulları
ingiltere promosyonlu dil okulları
ingiltere dil okulu fiyatları İngiltere Dil Okulu Fiyatları
ingiltere dil kursu ücretleri
ingitlerede eğitim Neden İngiltere'de Eğitim ?
ingiltere dil okulları
ingiltere dil okulları Adım Adım İngiltere
ingiltere dil okulları
ingiltere vizesi İngiltere Öğrenci Vizesi
ingiltere vize danışmanlığı
ingilterede yaz okulları İngiltere Yaz Okulları
ingiltere yaz okulu
ingilterede konaklama İngilterede Konaklama
ingilterede konaklama
ingilterede hayat İngiltere Yaşam Masrafları
ingilterede hayat ve masraflar
ingiltere para birimi İngiltere Para Birimi
ingiltere para birimi
ingiltere banka hesabı İngilterede Banka Hesabı
ingilterede banka hesabı açmak
ingiltere fotoğrafları İngiltere Resimleri
inglterede banka hesabı açmak
ingiltere haritaları İngiltere Haritası
ingltere haritası
londra metro haritaları Londra Metro Haritası
ingltere haritası
ingiltere şehirleri İngiltere Şehirleri
ingiltere şehirleri karşılaştırması
ingiltere havaalanı İngiltere Havaalanları
ingiltere havaalanları
ingiltere türkiye konsolosluğu İngiltere Türk Konsolosluğu
ingiltere türkiye konsolosluğu
ingilterede türkiye temsilcilikleri İngiltere Türk Temsilcilikleri
ingiltere türkiye temsilcilikleri
ingiltere dil okulları İngilterede İklim
ingiltere dil okulları
ingiltere İngiltere Genel Bilgiler
yurtdışı eğitim
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika Dil Okulları
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika'nın En İyi Okulları
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika İndirimli Dil Okulları
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika Dil Okulu Fiyatları
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika Öğrenci Vizesi
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika Şehirleri Eyaletleri
amerika dil okulları
amerika dil okulları Amerika Genel Bilgiler
amerika dil okulları
Yurtdışı Eğitim
malta dil okulları Malta Dil Okulları
malta dil okulu
malta dil okulu Malta Dil Okulu Fiyatları
malta dil okulu
malta dil okulu Neden Malta'da Eğitim ?
malta
malta dil okulları Adım Adım Malta
malta
malta yaz okulu Malta Yaz Okulu
malta dil kursu
malta dil okulları Maltada İş İngilizcesi
malta
malta dil okulları Malta Kısa Süreli Kurslar
malta
malta dil okulları Malta Üniversitesi
malta
malta dil okulları Malta Vizesi
malta
malta dil okulları Maltada Yaşam
malta
malta dil okulları Malta Hakkında
malta
yurtdışı eğitim
 
 
SocialTwist Tell-a-Friend
 
 
amerika Amerika
almanya Almanya
avustralya Avustralya
belçika Belçika
fransa Fransa
güney afrika Güney Afrika
ingiltere İngiltere
irlanda İrlanda
italya İtalya
kanada Kanada
malta Malta
yeni zelenda Yeni Zelanda
   
 
 
 
Anasayfa / Yurtdışı Eğitim Haberleri / En İyi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firması

ingiltere En İyi Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Firması...

| More


Yurtdışı Eğitim, başlı başına bir soru işaret gibi gözükmekle birlikte günümüzde genç neslin olmazsa olmazları arasında yerini almış durumda. Özellikle de üniversite eğitimi sırasında bir çok yurtdışı eğitim programları önümüze çıkıyor. Yurtdışı Dil Eğitimi, Work & Travel, Erasmus, Öğrenci Değişim Programları, Ücretli Ücretsiz Stajlar. Doğal olarak da bir çok farklı yurtdışı eğitim danışmanlık firması ile de karşılaşıyoruz. Yurtdışında eğitimi düşünürken birde hangi yurtdışı eğitim danışmanlık firmasını seçmeliyim yada en iyi yurtdışı eğitim danışmanlık firması hangisi gibi sorularda tercih yaparken kafamızı karıştırıyor. Biraz objektif bakmaya çalışıyorum, yurtdışı eğitim danışmanlık firması ile direk bağlantılı biri olsamda, ne kadar objektif bakamayacağımıza inanılsa da, aslında doğrular hep bir tane. Hangisinden gidersen git sonu hep aynı doğruya çıkıyor. İster bu doğruyu tecrübe edip üzülerek öğrenelim, ister en başından doğruyu seçerek keyifli bir eğitimle bitirelim.

Bence, seçim yaparken fark edilemeyen şey aslında kişinin kendi doğrusu. Yani kendi doğrunu iyi belirlersen seçimlerin ve kararlarında bu yönde olursa, asıl doğru olanı seçmişsin demektir.

“İyi Yurtdışı Eğitim Danışmalık” veya “En İyi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık” firması da çok göreceli bir kavram bence. Ben asla bu sıfatları kendime veya çalıştığımız kuruma yakıştıramayan biriyim. Bence biri kendisine bu sıfatları yakıştırıyorsa veya kendi yurtdışı eğitim danışmanlık firması için “en iyi yurtdışı eğitim danışmanlık firması” diye web sitesi de açıyorsa, ben altında ne saklanıyor diye ararım. Kişisel görüşüm, en iyi olmak için gerçektende çok iyi olmak gerekir. Hem de faaliyet gösterdiğin tüm alanların hepsinde, yada faaliyet gösterdiğin alanların sayısını azaltmalısın. Hepsinde birden en iyi olamazsın. Yada şöyle anlatayım, radyolarda bir reklam dönüyor, “en iyi inşaat, turizm, ticaret, gıda, ağır sanayi, hafif sanayi, ............, yalıtım v.s., definecilik de yapıyoruz söylemiş miydim” diye bir reklam dönüyor.

Bırakın, sizin iyi olduğunuza başkaları karar versin...

Bence, en iyi yurtdışı eğitim danışmanlık firması yerine, en uygun yurtdışı eğitim programını veya gitmek istediğimiz ülkeyi araştırmalıyız öncelikle. Eğer bunları araştırıp, tercihlerinizi 2-3 seçeneğe indirdiğinizde zaten bu konuda yeteri kadar bilgi sahibi olursunuz. Elimizin altında Google, Yahoo, Bing gibi ne ararsanız bulabileceğiniz kaynaklar var. Okulların web siteleri, İngilizcede olsa mevcut. Yabancı dilimiz yetmese bile en azından çevrenizde okuduğunu anlayabilen an az 3-4 kişi çıkacaktır. Eğer siz araştırma yaparsanız, karşınızdaki en iyi firmayı da seçebilirsiniz. İşte o zaman ben en iyi yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasıyım diyen mi gerçekten iyi yoksa adı sanı duyulmamış bir yurtdışı eğitim danışmanlığı firması mı daha iyi karşılaştırabilirsiniz. Buna karar verecek olanda sizlersiniz.

“Yurtdışı Eğitim” sektörü son yıllarda büyük bir ivme ile büyüyor. Hem talep hem de eğitim gördükten sonra Türkiye’ye dönüp ben bu işi yaparım diye ortaya çıkan kişi sayısında da hatırı sayılır bir artış var. Ne yazık ki davulun sesi uzaktan hoş geliyor ama yaklaşınca durum o kadar da iyi değil. Bu sektörde, bugüne kadar dolandırılana da, normal program fiyatının binlerce dolar, euro üzerinde fiyat ödeyip kazıklananı da, yanlış form doldurmaktan dolayı vize alamayanı da, çok küçük bir hatadan dolayı havaalanında kalanını da, gittiğinde konaklaması olmayanı da, pasaport kontrolünde ne yapacağını bilmeyeni de, yurtdışında iken danışmanlık firmasını aradığında, ben temizlikçiyim eğitim danışmanları burada değil diyeni de gördüm. Herkes yurtdışı eğitimin kolayca yapılacağına inanıyor. Sonrasında kapatan kapatana...

Aslında doğru ve yanlış ayrımı yapmak kolay gibi gözükse de o kadar kolay değil. Hele dört beş farklı firma ile görüşmeye başlayınca, birinin beyaz dediğine diğeri siyah dediğinde kafanız karışmaya başlıyor. Sonrasında gidip birine teslim etmekte buluyor öğrenci kendini. Oda şansına kalıyor...

Bende, öğrenci açısından ve yurtdışı eğitim firmaları açısından kendi “en”lerimi çıkarttım. Çıkartırken de amacım hem yurtdışı eğitime gitmek isteyenlere hem de kendi eğitim danışmanlarımıza doğruları bir kez daha açıklamak.

Yurtdışında eğitim almayı planlayanlar için ;

1. Elinizde fırsat var, iyi araştırın. Yurtdışı eğitim danışmanlık firmalarına bilgisiz gitmeyin.

2. Bir kaç farklı yurtdışı eğitim danışmanlık firmasında çapraz sorular sormaya çalışın.

3. Verilen fiyatları illaki yurtdışındaki okulların kendi web sitelerine girip kontrol edin.

4. Verilen fiyatların içerisine neler dahil olduğunu mutlaka yazılı olarak alın. Kayıt olduktan sonra, vize ücreti şu kadardı, sigortası bu kadardı, konaklamada yaz sezon farkı vardı, kayıt ücretini eklememişiz gibi ücret eklemeye çalışan fırsatçılardan zarar görmemiş olursunuz. Önce ucuzmuş gibi kayıt olur, sonra karşınıza çıkarılan faturalarla daha pahalıyı tercih etmiş olursunuz.

5. Size bilgi veren yurtdışı eğitim danışmanının bilgisine güvenmeyin. Söylediklerini mutlaka araştırın. Örnek Virginia Beach’de eğitim almak isteyen bir öğrenciye Fredericksburg çok yakın oraya gidin diyen eğitim danışmanı, iki şehir arasındaki mesafenin 157 Mil yaklaşık 250 KM olduğunu ya bilmiyor ya da bilmek istemiyor.

6. Yurtdışı Eğitim Danışmanından bilgi alırken mutlaka, sizin araştırdığınız programlara katılıp katılmadığını yada en azından o ülkeyi ziyaret edip o okulu görüp görmediğini araştırın.

7. Seçtiğiniz yurtdışı eğitim firmasından orda eğitim alan veya almış öğrencilerinin olup olmadığını onlarla referans amaçlı görüşmek istediğinizi söyleyin. 8. Seçtiğiniz yurtdışı eğitim danışmanlık firmasının Konsolosluklarla ilişkilerini sorgulayın. Bazı konsolosluklarda yurtdışı eğitim firmasının ismi hem olumlu hem de olumsuz olarak etkileyebilir.

9. Facebook, Twitter, Forumlar v.s. gibi sosyal ağlar varken, bunlardan faydalanın, eğitim alacağınız programı, okulu, konaklamasını, yurtdışı eğitim firmasını sorgulayın.

En iyi Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Firmaları için “En”lerim;

1. Asla biz en iyisiyiz demeyin. Ben olsam kendisine en iyi diyeni en baştan silerim.

2. Kuvvetli olduğunuz alanlar üzerinde yoğunlaşın. Her alana saldırmayın. Hem vize danışmanlığı yaparım, hem de Amerika’dan Çin’e, Güney Afrika’dan Polonya’ya kadar tüm ülkelere öğrenci gönderirim demeyin.

3. Yurtdışı Eğitim Danışmanlığının, okula öğrenci bulmak değil, öğrencinin kriterlerine göre okul bulmak olduğunu asla unutmayın.

4. Sunduğunuz eğitim programlarını, ülkeleri, şehirleri ve okulları mutlaka ziyaret edin. Bilmeden biliyormuş gibi davranmayın. Tabi atmasyon yapmayın.

5. Yurtdışı Eğitimin insan hayatında çok önemli bir viraj olduğunu sakın unutmayın, bir insanın hayatının en önemli kariyer virajında kötü bir hatıra olmayın.

6. Yurtdışı Eğitimin sorunsuz olmayacağını her öğrencinize anlatın. Önemli olanın sorun çıkmaması değil, sorunların ne kadar hızlı ve öğrencinin yararına çözüleceğini vurgulayın.

7. Broşürden, internetten yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmayın. Öğrencinize bildiklerinizi anlatabilmek için önce kendinizi geliştirin.

Yazar : Utku Sevindik - Advance Yurtdışı Eğitim

| More

yurtdışı eğitim haberleri Yurtdışı Eğitim Haberlerine Geri Dön...

Bu sayfada en çok arananlar
ingiltere dil okulları | ingiltere haberleri | ingiltereden haberler | ingiltere eğitim haberleri | ingiltere vize haberleri | ingiltere haber | ingiltere haber | ingiltere haber | ingiltere dil okulu | ingiltere dil kursu | ingiltere dil kursları | ingiltere dil okulları fiyatları | ingilterede eğitim | ingiltere yaz okulları | ingiltere
 

insan kaynakları

yurtdışı eğitim

yurtdışı eğitim

yurtdışı eğitim
 
 
 
 

          Ä°ngiltere Dil Okulları

 

          Amerika Dil Okulları

 

          Kanada Dil Okulları

 

          Malta Dil Okulları

 

          Yurtdışı Eğitim Genel

       

          Pasaport / Vize Rehberi

 

          Sınavlara Hazırlık

 

          Ä°ngilizce

 

          Yenilikler

 

          Yenilikler

       

ANASAYFA, YURTDIŞI EĞİTİM, HAKKIMIZDA, İLETİŞİM, SİTE MAP, SİTE HARİTASI, İNSAN KAYNAKLARI, YASAL UYARI, BLOG
yurtdışı dil eğitimi
yurtdışı eğitim yurtdışı dil eğitimi
 
yurtdışı eğitim
replica hermes bags