Malta’da Dil Eğitimi

Güzel iklimi, sahilleri ve tarihiyle Malta, Akdeniz’de İngilizce konuşulan küçük bir ada ülkesidir. Eski bir İngiliz sömürgesi olması nedeniyle hem kültürel hem de yaşam biçimi olarak İngiliz tarzını yansıtan ada, aynı zamanda Avrupa’nın en popüler turistik merkezlerinden de biridir.

İngiltere’nin çoğu zaman kapalı, bulutlu ve yağmurlu havası yerine özellikle yaz aylarında deniz ve güneşinin de tadını çıkarmak isteyenler Malta’ya akın ediyor. Malta hem dil eğitimi hem de yaz tatilini düşük maliyetle yapmanızı sağlıyor. Özellikle yeşil pasaporta sahip olanların tercih ettiği ülkelerin başında gelir.

Malta’da dil okullarının bir kısmı İngiliz dil okullarının Malta şubesi olarak açılmışlardır ve İngiltere eğitimini uygulamaktadırlar. Öğretmenlerin neredeyse tamamı İngiltere’den gelmektedir. Bu nedenle Malta dil eğitimi kalitesi ve içeriği bakımından İngiltere’ye kıyasla dezavantaj oluşturmaz. Öğrenciler Malta’da konuşulan aksanın farklı olduğunu düşünürler ama oraya gittiklerinde eğitimde ve aksanda farklılık olmadığını görürler.

Eğitim kalite ve içeriği İngiltere ile aynı olmasına rağmen Malta dil okullarında dil eğitiminin maliyeti fiyat olarak İngiltere’den daha uygundur. Yaz aylarında konaklama maliyetleri yüksek sezon farkından dolayı biraz yüksektir. Yüksek sezon farkından etkilenmek istemeyenler için eylül ayı iyi bir tercih olabilir.

Malta’da İngilizce eğitimi veren dil okullarının birçok alanda çeşitli programları var. Genel İngilizce eğitiminin yanı sıra TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlık ya da İş hayatında kolaylık sağlaması için İş İngilizcesi eğitimi de görebilirsiniz.

Malta’da birçok dil okulunun kendine ait apartları, otelleri ya da öğrenci yurtları bulunmaktadır. Bu nedenle Malta’da en çok tercih edilen konaklama çözümü apartlar, öğrenci yurtları ve otellerdir. Aile yanı konaklamada Malta’da tercih edilen konaklama seçenekleri arasındadır. Bu konaklama seçeneklerinin kalitesi ve fiyatı sizin tercihinize göre farklılık göstermektedir.

EC Dil Okulu

EC dil okulu dünyanın bir çok ülkesinde şubeleri bulunan dil eğitimini profesyonel olarak sürdüren kurumsal bir okuldur. EC dil okulu’nu tercih etmeniz hem sizin çok kaliteli bir eğitim alacağınız hem de herhangi bir sorunla karşılaştığınızda sizin istekleriniz doğrultusunda en kısa sürede çözüme ulaşabileceği anlamına gelmektedir. EC dil okulu başta İngiltere olmak üzere Amerika, Malta, Güney Afrika ve Kanada da dil eğitimindeki kurslarını vermeyi sürdürmektedir. EC dil okulunda hangi ülkedeki eğitim merkezini seçerseniz seçin alacağınız eğitim hepsinde aynı olacaktır. Aynı ilgi ve alakayla karşılaşacaksınız. Burada seçim yapmak tamamen size kalıyor, siz yurt dışı eğitiminizi hangi ülkede tamamlamak istiyorsunuz? Malta gibi cıvıl cıvıl sokaklara sahip küçük ama samimiyetinin yüksek olduğu bir adada mı? Amerika’nın gösterişli binalarının olduğu, caddelerinde renkli neonlarla dolu reklam panolarının bulunduğu şehirlerinde mi? İngiltere’ nin canlı ve kalabalık sürekli ışıl ışıl olan şehirlerinde mi? Yoksa Cape Town’un o eşsiz güzel manzarasının içinde mi? Siz hangi EC Dil okulunu seçmek istersiniz ?
EC dil okuluna gittiğiniz ilk günden itibaren kalitenin, şık ve aynı standartlarda modern okul binalarının ve konforlu konaklamalarının farkına varacaksınız. Giden her öğrencinin memnuniyetle döndüğü EC tecrübesini sizinde yaşamanız için gerekli olan bu konuda profesyonel olan yurtdışı eğitim danışmanlarımızla görüşüp size en uygun EC dil okulu seçenekleri arasında, sizin vereceğiniz karara yardımcı olmaktır. EC dil okulu aynı zamanda her kişinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına çeşitli kurs seçenekleri sunmaktadır. Bu kurs seçeneklerinin içerisinde;
• Genel İngilizce
• Yoğun İngilizce
• İş İngilizcesi
• Mini Grup 20/30
• Birebir
• Tam Yoğun Eğitim
• TOEFL Sınavlarına Hazırlık
• Cambridge Sınavlarına Hazırlık
• IELTS Sınavlarına Hazırlık
• Akademik Yıl 20/30
• İş Yılı

ESE Malta Dil Okulunda Müthiş Fırsat Başladı…

ESE Malta - Müthiş Kampanya

Son yıllarda yurtdışı eğitimin en popüler destinasyonlarından biri olan Malta hem kaliteli hemde eğlenceli eğitimi ile ön plana çıkıyor. Özellike fiyat avantajı ile Türkiye’de yurtdışı eğitimi tercih eden öğrenciler arasında çok popüler.

Malta’nın en iyi dil okullarından biri olan ” ESE Malta Dil Okulu“,  “DilokuluMalta.com”a özel Türk Öğrenciler için İNDİRİM uyguluyor. 02 Eylül tarihinden itibaren eğitim almak isteyenler için herşey dahil hazırlanan programlarda, 6 aylık eğitim + konaklama + gidiş dönüş uçak bileti + vize + sağlık sigortası için toplam bedel 3850 Euro.

Kaynak : www.dilokulumalta.com

Haber linki ve detaylı bilgi : http://www.dilokulumalta.com/malta-dil-okulu-kampanyalar.aspx

Londra 2012 Olimpiyatları

İngiltere Yaz Okulları ve Londra Yaz Olimpiyatları Yaz Olimpiyatları 27 Temmuz-12 Ağustos 2012 tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılacak. Üçüncü kez olimpiyatlara ev sahipliği yapacak olan Londra, bu yaz en çok ziyaret edilmek istenen şehirlerarasına girdi. Londra zaten her yıl binlerce dil okulu ve yaz okulu öğrencisinin gözdesi olan bir şehir. Bu yıl Londra kapasite olarak hem olimpiyatlar ve hem de dil okulu öğrencileri için yeterli olacak mı?

Daha şimdiden yaz olimpiyatları için dünyanın her yanından Londra ‘ya gitmek için uçak rezervasyonları yapıldı. Olimpiyat oyun biletleri rezervasyonları ayarlandı. Beklenen bu yoğunluk temmuz ayında Londra uçak bilet fiyatlarını ciddi bir şekilde arttıracak gibi görünüyor. Pahalı biletlere razı olanlar ise uçak bileti bulamama sorunu ile karşı karşıya kalabilir. Daha şimdiden yaz olimpiyatları için dünyanın her yanından Londra ‘ya gitmek için uçak rezervasyonları yapıldı. Olimpiyat oyun biletleri rezervasyonları ayarlandı.

Tahmin edebileceğiniz üzere olimpiyat oyunları öncesi Londra’ya pek çok ülkeden turist akını olacaktır. Vizelerde yaşanması beklenen bu yoğunluk İngiltere yaz okulları ve İngiltere dil okullarını seçen öğrencileri etkileyecek gibi görünüyor. İngiltere yaz okulu ve dil okulu öğrencileri mutlaka uçak bileti rezervasyonlarını erken yaptırmalı ve İngiltere öğrenci vizesi başvurularını geciktirmemeliler.

2012 Londra Olimpiyat Oyunları, bir spor şöleni olmasının yanı sıra sporun kendi tarihi adına en önemli kültür olayı. İngiltere ve Londra için ise büyük bir iş hacmi. İngiltere’de tamda olimpiyat döneminde yaz okulu veya dil okulu öğrencisiyseniz sizi birçok fırsat bekliyor.

En iyi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firması

Yurtdışı Eğitim, başlı başına bir soru işaret gibi gözükmekle birlikte günümüzde genç neslin  olmazsa olmazları arasında yerini almış durumda. Özellikle de üniversite eğitimi sırasında bir çok yurtdışı eğitim programları önümüze çıkıyor. Yurtdışı Dil Eğitimi, Work & Travel, Erasmus, Öğrenci Değişim Programları, Ücretli Ücretsiz Stajlar. Doğal olarak da bir çok farklı yurtdışı eğitim danışmanlık firması ile de karşılaşıyoruz.

Yurtdışında eğitimi düşünürken birde “hangi yurtdışı eğitim danışmanlık firmasını seçmeliyim?” ya da “en iyi yurtdışı eğitim danışmanlık firması hangisi?” gibi sorular da tercih yaparken kafamızı karışıtırıyor. Biraz objektif bakmaya çalışıyorum, yurtdışı eğitim danışmanlık firmasında çalışan biri olsamda, ne kadar objektif bakamayacağımıza inanılsa da, aslında doğrular hep bir tane. Hangi firmayla gidersen git sonu hep aynı doğruya çıkıyor. İster bu doğruyu tecrübe edip üzülerek öğrenelim, ister en başından doğruyu seçerek keyifli bir eğitimle bitirelim.

Yazının Devamı: http://www.advanceyed.com/yurtdisi-egitim-haberleri/en-iyi-yurtdisi-egitim-danismanlik-firmasi.asp

 

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika Öğrenci Vizesi ile ilgili tüm sorulara cevap verdiğimiz sayfamıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz ;

Amerika Öğrenci Vizesi (F1 Öğrenci Vizesi) Nedir ?
——————————————————————————–

Amerika Öğrenci Vizesi (F1 Öğrenci Vizesi) İçin Gerekli Evraklar
——————————————————————————–

Amerika Öğrenci Vizesi (F1 Öğrenci Vizesi) İçin Gerekli Belgeler
——————————————————————————–

Amerika Öğrenci Vizesi (F1 Öğrenci Vizesi) Danışmanlığı
——————————————————————————–

Amerika Öğrenci Vizesi (F1 Öğrenci Vizesi) Nasıl Alınır ?
——————————————————————————–

Amerika Öğrenci Vizesi (F1 Öğrenci Vizesi) Başvurusu Nasıl Yapılır ?
——————————————————————————–

Amerika Öğrenci Vizesi (F1 Öğrenci Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır ?
——————————————————————————–

Amerika Öğrenci Vizesi (F1 Öğrenci Vizesi) Başvuru Formları
——————————————————————————–

Amerika Öğrenci Vizesi (F1 Öğrenci Vizesi)’ne Başvurmak İçin Randevu Nasıl Alınır ? – PIN Numarası Nedir ?
——————————————————————————–

Amerika Öğrenci Vizesi Randevu Telefonu
——————————————————————————–

Amerika Öğrenci Vizesi (F1 Öğrenci Vizesi) İşlem Süresi Ne Kadardır
——————————————————————————–

Amerika Öğrenci Vizesi (F1 Öğrenci Vizesi) Mülakat – Amerika Vize Mülakatı
——————————————————————————–

Amerika Öğrenci Vizesi (F1 Öğrenci Vizesi) ile Çalışma İzni?
——————————————————————————–

Amerika Öğrenci Vizesi (F1 Öğrenci Vizesi) ‘ni Amerika’da Uzatmak
——————————————————————————–

SEVİS Nedir – SEVIS Ücreti – SEVIS Nereye Yatırılır?
——————————————————————————–

I-20 Nedir – I-20 Nasıl Alınır?
——————————————————————————–

Amerika’ya Giderken Yanınızda Olması Gerekenler Nelerdir
——————————————————————————–

I-94 Formu Nedir – Amerika’ya Giderken Uçakta Doldurulması Gereken Form
——————————————————————————–

Amerika Öğrenci Vizesi Ücretleri
——————————————————————————–

Amerika Konsolosluğu – Amerika Büyükelçiliği
——————————————————————————–

Amerika Vize Çeşitleri – Amerika İçin Hangi Vizeyi Almalıyım ?

Yurtdışı Eğitim Haberleri için yeni sayfa

Advance Yurtdışı Eğitim, kurumsal haberlerini ve yurtdışı eğitim ile ilgili yeni gelişmelerini duyurmak için yeni bir sayfa açtı.

Yurtdışı Eğitim ve Yurtdışındaki Dil Okulları ile ilgili son gelişmelerinin yanı sıra, Amerika, İngiltere, Malta ve Kanada Konsolosluklarından haberleri, son vize değişikliklerini, güncel burs imkanlarını, yurtdışı eğitim ile ilgili makaleleri, ülkeler ve şehirler hakkında son gelişmeleri de takip edebileceksiniz.

Aşağıdaki linkten yurtdışı eğitim haberlerine ulaşabilirsiniz ;

Yurtdışı Eğitim Haberleri - http://advanceyed.com/yurtdisi-egitim-haberleri

Malta Konsolosluğu Yetkili Vize Başvuru Merkezi

2006 yılından itibaren Malta’ya en fazla öğrenci gönderen acente ünvanını elinde bulunduran Advance Yurtdışı Eğitim, 04 Haziran 2010 tarihinde Malta Konsolosluğu tarafından sadece güvenilir ve gerekli şartları yerine getirebilen yurtdışı eğitim acentelerine verilen “Malta Konsolosluğu Yetkili Vize Başvuru Acentası” yetki belgesini alan ilk kurumlar arasındadır. %99 Vize başarısını sahip Advance Yurtdışı Eğitim, yurtdışı eğitim programlarına kayıt olan öğrencilerinden ek vize ücreti almıyor…

Haberin devamı :

Malta Konsolosluğu Yetkili Vize Başvuru Acentası

Amerika’dan vize atağı !

Amerikan hükümeti, 2021 yılına kadar yurtdışından gelecek turist sayısını 100 milyona harcamalarını ise 250 milyar dolara çıkarmalarını sağlamak için kolları sıvadı.

Obama hükümetinin ülkeyi ziyaret eden turist sayısını 9 yılda yüzde 50′ye yakın arttırmayı hedeflerken geçtiğimiz sene Amerika’yı ziyarete gelenlerin sayısının 65,4 milyonu bulduğu açıklandı. Amerika’ya 2010 yılında yurt dışından gelen turist sayısı 62 milyondu. Amerika’yı ziyaret eden turistlerin yaptığı harcamaların toplamı geçen yıl 153 milyar dolar olarak gerçekleşirken bir önceki sene bu miktarın134 milyar dolar olduğu belirtildi.
Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Yabancı Gazeteciler Merkezi’nde yapılan basın toplantısı ile kamuoyu ile paylaşılan turizm strateji planına göre Amerika özellikle Çin, Brezilya gibi gelişen pazarlara yönelik vize ve reklam kampanyaları konularında bilgi verdi. Ticaret Bakanlığı’nda görevli Dr. Anastasia Xenias, geçen yıl Türkiye’den Amerika’ya gelen turist sayısının da yüzde 13,4 oranında arttığını dile getirdi. Türkiye’yi yakından takip ettiklerini belirten Xenias, Türk ekonomisinin geliştiğini ve hem yatırım adına hem de turist potansiyeli olarak artış gösterdiğine işaret etti.

VİZE İŞLEMLERİNDE KOLAYLIK
Bakanlık yetkililerinden Brooke S. Moppert ise Amerika’ya daha fazla turist gelebilmesi için bazı vize işlemlerinde kolaylıklar yapıldığını dile getirdi. Moppert Amerikan vizesi almak isteyenler için yine normal prosedürün uygulandığı ancak ülkeden ülkeye bazı değişikliklerin yapıldığı bilgisini verdi. Moppert vize işlemlerinde özellikle mülakat için randevu tarihlerinin daha erkene verildiği ve kişilerden eskisinden olduğundan daha az belge istendiğini de sözlerine ekledi. Moppert, ABD’ye seyahatler öncesinde havaalanlarında şikayet konusu olan sıkı güvenlikle ilgili soru üzerine “Bu konu, İç Güvenlik Bakanlığı’ndan kaynaklanıyor.” dedi.
Strateji planında Ortadoğu pazarında değerlendirilen Türkiye, İsrail ile birlikte Amerika’nın bu bölgedeki en çok turist çektiği iki ülke olarak dikkat çekiyor.

Bugün Amerika’ya en çok turist gönderen ülkelerin başında Kanada, Meksika ve İngiltere geliyor. Özellikle Kanada ile Amerika arasındaki seyahat kolaylığı ve vizesiz geçişler sayesinde her yıl bu ülkeden ABD’ye 20 milyona yakın insan geliyor.

Kaynak : Sabah

İngiltere Vizesi – Bir mektupla vize almak artık mümkün !

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Ekonomi ve Konsolosluklar Genel Direktörü Barbara Woodward, “Konsolosluklarımıza kayıtlı şirketler tek bir mektupla İngiltere vizesi alabilecek. Acil işi olanlar 200 lira fazla ödeyerek aynı günde vize alacak. 5 yıl gibi uzun vadeli vize vermeyi de kolaylaştırdık” dedi.

TÜRKİYE ile karşılıklı ticaret ve yatırım ilişkilerini artırmayı amaçlayan İngiltere, iş dünyasının yıllardır dile getirdiği sorunların en başında yer alan vize konusunda Türkiye’ye kolaylaştırma paketi hazırladı. İngiltere Dışişleri Bakanlığı Ekonomi ve Konsolosluklar Genel Direktörü Barbara Woodward, “Türkiye ile aramızdaki ekonomik ilişkilerin gelişmesini çok istiyoruz. Son yıllarda bunu başardık. Ancak nasıl daha da geliştirirz diye baktığımızda, karşımıza vize konusu çıktı. hazırladığımız Türkiye’ye özel paketle, İngiltere konsolosluklarındaki İngiltere Ticaret ve Yatırım Ajansı’na (United Kingdom Trade and Investment Agency-UKTI) önceden kayıt yaptıran şirketlerin çalışanlarına tek bir mektup ve parmak iziyle vize vereceğiz” dedi.

Şirketlere mektup yollandı

Vize kolaylaştırma paketinin 1 Mayıs’tan itibaren uygulanmaya başladığını kayededen Woodward, yeni sisteme ilişkin şu bilgileri verdi: “İstanbul Başkonsolosluğu bünyesinde faaliyet gösteren UKTI, geçen haftadan bu yana Türk şirketlerine mektup göndererek, kayıt yaptırmaları için davette bulundu. İlk olarak İngiltere’de yatırımı ve ofisi olan, İngiltere’yle ticaret yapan ya da bugüne kadar UKTI ile ilişki içinde olan şirketlerle başlandı. Şirketler bugüne kadar vize başvurusu için istenen evraklar ve şirketin faaliyetlerini gösteren bazı farklı dökümanlarla UKTI’ya bir seferliğine kayıt olacaklar. Ondan sonra da bu şirketlerin ortakları, çalışanları her vize başvurusunda aynı evraklarla uğraşmayacak. Sadece şirketinden aldığı bir mektup, parmak izi ve fotoğraflarıyla birlikte vizeye başvurabilecek.”

5 yıllık vize kolaylaşacak

Vize kolaylaştırma paketinin sadece evrakların azaltılması yönünde bir avantaj sağlamadığını belirten Woodward, şöyle konuştu: “Türk iş dünyasının vize konusunda yaşadığı sıkıntıları tüm yönleriyle ele aldık. Mevcut şartlar altında Türkiye’ye yönelik vizeyi tamamen kaldıramıyoruz. Ancak kolaylaştırmaya giderek, ekonomik ilişkilerimizi artırma konusunda kararlılığımızı ortaya koymak istedik. Vize konusundaki sıkıntılardan biri de zaten çok yoğun çalışan bu kişilerin her 6 ayda bir vize almak zorunda kalmaları. Artık 1 yıl, 5 yıl ve daha uzun süreli vize verme süreçlerini de iyileştirdik. Daha fazla kişi bunlardan yararlanabilecek.”

200 lira fazla ödeyene aynı gün vize

Paket kapsamında ‘öncelikli vize başvurusu’ dedikleri yeni bir uygulama daha başlattıklarını söyleyen Woodward şunları kaydetti: “Vize başvurusunda, başvuruyu yapan kişi 200 lira daha fazla ödeyerek, işlemlerinin hızlı yapılmasını sağlayabiliyor. Eğer vize alması için gereken tüm şartlar uygun ise, hızlı vizeye başvuran kişi aynı gün içinde vizesini alabilecek. Örneğin sabah saat 07.00-07.30 saatleri arasında yaptığı erken başvurunun sonucunu öğlen alabilecek. Ancak hızlı vizeye başvurması kişinin vize alacağının garanti olduğu anlamına gelmiyor. Bunun dışında bir de ‘ticaret köprüsü’ adını verdiğimiz bir uygulama ile, vize başvuru ofislerinde sadece iş vizesi başvurularının kabul edildiği bankolar kurduk.”

Akademisyen, doktor avukat ve savcılar için paket yolda

İNGİLTERE vize kolaylaştırma paketinin şimdilik sadece iş dünyasına yönelik olduğunu belirten Barbara Woodward, akademisyenler, doktorlar, avukatlar, savcılar ve belediyelerin yöneticileri gibi farklı meslek gruplarını da kapsayan yeni bir paket üzerinde daha çalıştıklarını söyledi.

 

Kaynak : ekoayrinti.com